tel. (0 94) 318 94 48       kom. 509 474 230       email [email protected]

Mielno atrakcje turystyczne

Pomysłów na spędzenie wolnego czasu w tej znanej wakacyjnej miejscowości jest bardzo wiele. Niedaleko Willi Natalia znajdują się dwa duże lunaparki, przy głównej ulicy Mielna znajduje się wiele punktów handlowych i gastronomicznych. Wieczorami można udać się do jednej z wielu dyskotek lub zaszyć się w klimatycznych knajpkach serwujących najlepsze bałtyckie specjały. Willa Natalia położona jest blisko jeziora Jamno, wokół którego wiedzie ścieżka rowerowa.

 

Najlepsze miejsca do odwiedzenia

 
 

ogrody-hortulus-mielno-atrakcje-turystyczne

Ogrody Hortulus

Ogrody Hortulus w Dobrzycy – to naprawdę jedyne takie miejsce w Polsce. Uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami, zachwyci nie tylko bujną zielenią ale i oryginalnością pomysłów na aranżację tego wspaniałego ogrodu.

 
 
 
 
 
 
 
 

sciezka-rowerowa-jamno-mielno-atrakcje-turystyczne

Ścieżka rowerowa

Ścieżka rowerowa przy Jeziorze Jamno – to na pewno pomysł na ciekawą wyprawę rowerową. Po drodze można zobaczyć kilka ciekawych miejsc, zatrzymać się na przystani żeglarskiej a nawet łowić ryby.

 
 
 
 
 
 
 
 

koszalek-rejsy-mielno-atrakcje-turystyczne

„Koszałek”

Rejs „Koszałkiem” po Jeziorze Jamno – „Koszałek” to statek kursujący w wakacje, stanowi swoiste antidotum na zakorkowaną wiecznie drogę dojazdową do Mielna. Statek „Koszałek” został zaprojektowany według wszelkich europejskich norm bezpieczeństwa z przeznaczeniem do żeglugi po jeziorze Jamno. Napęd statku stanowią ekologiczne, elektryczne silniki prądu stałego zbudowane jako dwie niezależne instalacje – gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa.

 
 
 
 

latarnia-w-gaskach-mielno-atrakcje-turystyczne

Latarnia morska

Latarnia morska w Gąskach – wysoka na 50,2 m i udostępniona dla zwiedzających. Wokół jej podstawy znajdują się kramiki z pamiątkami i dom latarnika. Z jej szczytu natomiast zobaczyć można wszystkie miejscowości Gminy Mielno.

 
 
 
 
 
 
 
 

Najlepsze letnie atrakcje

 
 

przystan-rybacka-w-uniesciu-mielno-atrakcje-turystyczne

Przystań rybacka

Przystań rybacka w Unieściu z klimatycznymi knajpkami – świeżą rybę na wszystkie możliwe sposoby znajdziecie tylko tam.

 
 
 
 
 
 
 
 

pomnik-morsa-mielno-atrakcje-turystyczne

Pomnik morsa

Pomnik morsa w Mielnie – Mielno jest stolicą „morsów”, dlatego też  na ich cześć, w centrum Mielna, stoi pomnik morsa.

 
 
 
 
 
 
 
 

16-poludnik-w-chlopach-mielno-atrakcje-turystyczne

16. południk

16. południk w Chłopach – przez tą miejscowość przechodzi 16-ty Południk, a w miejscu, w którym on przebiega postawiono okazały kamień. Ponadto w miejscowości tej znajduje się przepiękne molo spacerowe.

 
 
 
 
 
 

grodzisko-slowianskie-mielno-atrakcje-turystyczne

Grodzisko słowiańskie

Grodzisko słowiańskie w Mielnie – niedawno odtworzone i udostępnione turystom prawdziwe grodzisko słowiańskie z IX lub X wieku. Otoczone jest szeroką fosą i ciekawą drewnianą kładką. Wokół grodziska odbywają się prelekcje i inscenizacje historyczne.